CANBus - Akıllı Araçlar - Online Yakıt Deposu ve Yakıt Tüketimi TakibiCAN Bus Özellikli Araç Takip Sistemi Nedir ?

CANBUS desteği veren araçlarda , filonuzda bulunan , Çekici , Kamyon ve Otobüslerin  diyagnostik hattı üzerinden yayınlanan bilgileri bilgisayar ekranınıza taşıyan , raporlayan , anlık değişiklikleri takip edebileceğiniz ve bu sayede filo maliyetlerinizi kontrol altına alıp tasarruf sağlayabileceğiniz araç takip sistemidir.
Mobitakip, tüm bunları tek cihaz ve tek yazılım üzerinden sunabilen profesyonel bir takip sistemidir.

CAN Bus (Controller Area Network) araç üzerinde kullanılan mikrokontrolcüler ve cihazların, herhangi bir sunucu bilgisayar olmaksızın birbiri ile haberleşebilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir otomotiv standardıdır.

Diğer bir deyişle CAN Bus, aracınızdaki tüm alt sistemlerin birbiri ile iletişim kurmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş standart bir uygulamadır.

Peki araç kullanıcıları CAN Bus ile nasıl etkileşim kurar? Basitçe şu şekilde ifade edebiliriz,

Aracınızın göstergesinde gördüğünüz anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt tüketimi, devir, motor suyu sıcaklığı, yakıt seviyesi, hız, PTO ( kamyon üst yapıları için yardımcı şanzıman görevi gören tamamlayıcı parça )  gibi bilgiler ilgili CAN Bus vasıtasıyla sürekli olarak aracınızın ana kontrol ünitesine iletilir ve göstergeler vasıtasıyla da sizin görmeniz sağlanır. Böylece Can Bus aracılığı ile, aracınızdan uzakta olduğunuzda aracınızın ya da araçlarınızın bu bilgilerini uzaktan görmeniz de mümkün olur.

Örneğin 100 araçtan oluşan bir filoya sahipsiniz ve tüm araçlarınızda sürücüleriniz çalışıyor, Mobitakip ile  tüm araçlarınızın Can Bus bilgilerini internet erişiminiz olan heryerden GPS konumlarıyla birlikte, harita üzerinde görmeniz ve geçmişe dönük yukarıda saydığımız parametreler hakkında raporlama yapmanız mümkündür!
 
 
CAN Bus İzleme Yeni Bir Uygulama mı ?

CAN Bus izleme günümüzde gelişmiş araç takip sistemi hizmet sağlayıcıları tarafından sunulmakta olan bir hizmettir. Unutmamak gerekir ki aracınızın CAN Bus bilgilerinin uzaktan izlenebilmesi için aracınızda CAN Bus sisteminin kullanılıyor olması gerekmektedir. Ancak sadeca aracınızın CAN Bus desteği vermesi yeterli olmamaktadır. Asıl konu, aracın bir çok yerindeki sensörler aracılığıyla araç kontrol ünitesinin işleyip derlemiş olduğu bu CAN Bus hattı verilerinin beklenen en yüksek çözünürlükte analiz edilmesi ve bunun müşteriye sunulmasıdır. Bu da beraberinde araç takip sistemleri yazılımında CAN Bus tarafında bir uzmanlık ve tecrübe gerektirdiğinden pazarda gerçek anlamda ve hassas düzeyde CAN Bus desteği verebilen geliştirici sayısı bir hayli azdır. Bu konuda Mobitakip Mobil Bilgi ve Filo Yönetim Sistemleri,  araç üreticileri ve distribütörleri ile temaslarını daima öncelikli tutup, son teknolojiyi uygulamaya ve bilgi paylaşımına önem vererek müşterilerine sonuç odaklı çözümler üretmeye devam etmektedir.
 
 
Aracın Can Bus ile İzlenmesi Yakıt Güvenliği İçin Yeterli midir?

Hayır. Yakıt hırsızlığını önlemek için sadece CAN Bus izleme yeterli değildir. Bilineceği üzere motor durduğunda araç herhangi bir CAN Bus verisi üretmemektedir. Örneğin gece araç park halindeyken yakıtınız çalındığında bunu ancak sürücü aracı çalıştırdığında fark edebilirsiniz. Aracın park halindeyken yakıt hırsızlığına karşı korunması için, YGS Kaan Elite CAN Yakıt Güvenlik Sistemi, Depo Güvenlik Kiti ile de korunması gerekmektedir. Depo Güvenlik Kiti 7/24 aktif olmakta ve açılması yada darbe durumunda size uyarıda bulunmaktadır.

"Sıradan Can Bus özellikli araç takip sistemleri araç motoru kapalı olduğunda Can Bus datasını iletememekte ve bu sebeple yakıt tankınız izlenememektedir. Ancak Kaan Elite Can Yakıt Güvenlik Sistemi yakıt tankınızı 7/24 izlemekte ve olağandışı durumlarda gerek araç takip ekranı üzerinden gerekse SMS ve email yoluyla sizi uyarmaktadır."

Yakıt Hırsızlığının %100 Önlenmesinde Kesin Çözüm; 

Mobitakip ve YGS Serisi Yakıt Güvenlik Sistemi’nin entegre çalışması sayesinde;

- Aracınıza ait olan tüm önemli verileri uzaktan izleyebilirsiniz.
- Araç hareketleriniz, yakıt tüketiminiz, devir-hız değişiminiz, güvenli ve ekonomik sürüş parametreleriniz vb. birçok farklı konu için özel raporlar oluşturabilirsiniz.
- Sürücülerinizi yakıt tüketim karakteristiklerine, kullanım tarzlarına, kural ihlalleri ve sistem alarm kriterlerine göre sınıflandırabilirsiniz.
- Yakıt hırsızlığına karşı yakıt tankınızı 7/24 kontrol altında tutabilirsiniz.
- Yakıt verimliliğinizi arttırabilir, yakıt masraflarınızı düşürebilirsiniz.


Tüm ürünlerimiz stok ve montaja hazır olup, ilgili ekipmanlarınızın yakıt depolarına uyumluluğu için bize ;

 
  • 0 (216) 706 1770 numaralı telefonumuzdan hafta içi ( Cumartesi dahil )   09:00 - 18:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca info@vilaotomotiv.com e-posta adresimize yazabilir, mesai saatleri dışında teknik destek veya bilgi almak için ekranın sağ alt köşesindeki Çevrimiçi Destek uygulamamızdan bize mesaj gönderebilirsiniz.
  • Dilerseniz, web sitemiz İLETİŞİM panelinden size ulaşabileceğimiz irtibat bilgilerini bize bildirmeniz halinde, size en kısa sürede geri dönüş yapacağımızdan emin olabilirsiniz.
 
Filonuz için keşif ve inceleme talebinizi değerlendirmekten memnuniyet duyarız.
 
7/24 Ücretsiz Destek

Online Destek + Video Konferans

100% Güvenli

Hızlı ve Güvenli Ticaret

Garantili Ürünler

2 Yıl Garanti

X